Talentum Baptista Általános Iskola

Talentum Baptista Általános Iskola

Ha Függvény Több Feltétel | Ha Függvény - Informatika Tananyag

Értékek összegzése több feltétel alapján Microsoft 365-höz készült Excel Webes Excel Excel 2019 Excel 2016 Excel 2013 Tovább... Vissza Tegyük fel, hogy több feltételhez, például egy adott régióba tartozó termékek értékesítésének összegzéséhez szükséges értékeket összesíteni. Ez jó esetben használható a képletekben a SZUMHATÖBB függvény használatára. Tekintse meg ezt a példát, amelyben két feltétel van: a Dél -régióban (az a oszlopban) a hús -értékesítések összege (a c oszlopban). Az alábbi képlettel valósítani: = SZUMHATÖBB (D2: D11; a2: A11; "Dél"; C2: C11; "hús") Az eredmény a 14 719 értéke. Nézzünk meg közelebbről a képlet minden részéhez. = A SZUMHATÖBB egy aritmetikai képlet. Kiszámítja a számokat, amelyek ebben az esetben a D oszlopban találhatók. Első lépésként meg kell adni a számok helyét: =SZUMHATÖBB(D2:D11; Más szóval azt szeretné, ha a képlet az ebben az oszlopban szereplő számokat összegezné, de csak ha megfelelnek a feltételeknek. Ez a cellatartomány a képlet első argumentuma – az első olyan adat, amelyet a függvény bemenetként kell megadni.

  1. Értékek összegzése több feltétel alapján
  2. Függvények egymásba ágyazása a képletekben
  3. Excel logikai függvények - Exceltanfolyam.info
  4. HAELSŐIGAZ függvény
  5. Excel a gyakorlatban III. - ÉS VAGY függvény - INNOLOG

Értékek összegzése több feltétel alapján

Az Excel logikai függvények segítenek neked egy vagy több feltétel vizsgálatában. A vizsgálat eredményétől függően tudsz értéket visszaadni a függvénnyel. Biztosan találkoztál már a HA, ÉS, esetleg a HAHIBA függvényekkel. Most nézzük meg ezeket és még több logikai függvényt a bejegyzésben! Excel logikai függvények: ÉS, VAGY függvények ÉS függvény (angolul AND függvény) megadott logikai feltételeket vizsgálja és értékeli ki IGAZ vagy HAMIS értékre. A feltételek között ÉS kapcsolat van. Tehát az eredménye IGAZ, ha minden feltétel IGAZ. Különben HAMIS eredményt kapunk. Az ÉS függvényről bővebben olvashatsz az Excel ÉS függvény bejegyzésünkben. VAGY függvény (angolul OR függvény) megadott logikai feltételeket vizsgálja és értékeli ki IGAZ vagy HAMIS értékre. A feltétételek között VAGY kapcsolat van. Ha már egy feltétel teljesül az eredménye IGAZ. Csak akkor lesz HAMIS, ha egyik feltétel sem teljesül. A VAGY függvényről bővebben olvashatsz az Excel VAGY függvény bemutatása bejegyzésünkben.

Függvények egymásba ágyazása a képletekben

Az Exceles kirándulásunk most következő fejezetében szeretnénk lezárni a legalapvetőbb függvények bemutatását az ÉS, illetve a VAGY függvény bemutatásával. A bejegyzés elolvasása után képesek leszünk összetett vizsgálati logikákat felépíteni, azokat az előző bejegyzésben bemutatott HA függvénybe implementálni. A feladat alapját továbbra is a sorozat első és második írásában belinkelt adatok adják, de a fájl pillanatnyi állása letölthető az alábbi hivatkozásra kattintva is: Excel példa – 02. ÉS függvény Az ÉS függvényt (angolul AND) ritkán alkalmazzuk önmagában, általában egy HA függvény bonyolultabb feltételrendszerének leírására kell. A függvénynek megadhatunk egy vagy több vizsgálati feltételt, kimenete pedig IGAZ vagy HAMIS érték lehet. =ÉS(logika1; [logika2]; …) Az ÉS függvény eredménye IGAZ, ha minden egyes logika, minden egyes állítás vagy feltétel IGAZ. Amennyiben valamelyik logika/feltétel/állítás HAMIS, úgy a függvény eredménye is HAMIS lesz. Például az I2-es cellában vizsgáljuk meg, hogy amennyiben a fajlagos ára egy terméknek nagyobb, mint 5€ és az értékesített mennyisége sok, 80-nal egyenlő vagy annál több, tehát – az előző bejegyzésben tárgyalt feladat alapján – A kategóriás, akkor legyen a függvény értéke IGAZ, egyébként ha valamelyik feltétel nem teljesül, akkor HAMIS.

Excel logikai függvények - Exceltanfolyam.info

  • Apple watch 5 nike ár
  • 15 téli gumi
  • Tiltott gyümölcs 87 rész videa magyarul teljes film
  • Régi 10 forintos
  • Kaktusz kivonat fogyás vastag tamás
  • .Teljes☞ (T4XI (HD.Film_2007) Online Ingyen | Videa.HU [Ingyenes]
  • Collagen hyaluronsav kapszula dm cream
  • Excel a gyakorlatban III. - ÉS VAGY függvény - INNOLOG
  • Julius k9 táp vélemények 11
  • A fogkő eltávolítás menete teljesen fájdalommentes - Minőségi Tárhely
  • Szoptatási nehézségek | Hello Tesco

HAELSŐIGAZ függvény

Másik függvény argumentumként történő beírásához írja be a függvényt a megfelelő argumentum mezőjébe. A képlet Függvényargumentumok párbeszédpanelen látható részei az előző lépésben kiválasztott függvénynek megfelelően jelennek meg. Ha a HA függvényt választotta, a Függvényargumentumok párbeszédpanelen a HA függvény argumentumai jelennek meg. Ha másik függvényt szeretne beágyazni, akkor beírhatja a nevét az argumentummezőbe. A HA függvény Érték_ha_igaz mezőjébe beírhatja például a SZUM(G2:G5) képletet. Adja meg a képlet kitöltéséhez esetleg szükséges további argumentumokat. A hivatkozásként használni kívánt cellákat nemcsak beírással, hanem a cellák kijelölésével is megadhatja. Kattintson gombra a párbeszédpanel kis méretűvé állításhoz, jelölje ki a hivatkozni kívánt cellákat, majd kattintson gombra a párbeszédpanel újra kibontásához. Tipp: A függvénnyel és argumentumaival kapcsolatos további tudnivalókért kattintson a Súgó a függvényről pontra. A képlet argumentumainak megadása után kattintson az OK gombra.

Excel a gyakorlatban III. - ÉS VAGY függvény - INNOLOG

A Kritérium felirat mellett adjuk meg a feltételt, aminek eleget kell tennie a cella tartalmának ahhoz, hogy számolja a függvény az adott cellát. A kritériumot meghatározhatjuk szövegesen, pl: "Budapest". Ebben az esetben a szöveget, melynek a cella tartalmának kell lennie idézőjelek közé kell tenni. Egy feltétel megadható relációval, kifejezéssel is, amiben a matematika szabályok érvényesek ugyanúgy, mint a képletek alkoztásánál. Például: >10000. Ebben az esetben a 10000-nél nagyobb számokat számolja a függvény. Típuspélda, amire használhatjuk:: Például: Ha egy dolgozatpontszámot tartalmazó cella értéke eléri a 30 pontot, akkor jelenítsük meg mellette az "Ötös" feliratot, egyébként pedig ne jelenjen meg semmi! Konkrét példa: HA(A1>30;"nyert";"")., Ha az A1 cellában található érték nagyobb, mint 30, akkor jelenjen meg B1 cellában a nyert szó, egyébként pedig semmi.