Talentum Baptista Általános Iskola

Talentum Baptista Általános Iskola

Couch Surf Dyga Zsombor

Az összes sztorinak egy kanapén, vagy legalábbis annak közvetlen, párméteres környezetében kell játszódnia (ami nyilván költségvetési szempont is – az állam pénze nincs benne a Couch Surfben), és egyrészt ezen kívül az égvilágon semmilyen egyéb motívum nem köti össze azokat, másrészt viszont ezek a sztorik többségében túl együgyűek és fantáziátlanok. Pedig, ha már a kanapén kívül nincs más kapocs, akkor ennél sokkal jobban is el lehetett volna szállni az egyes szkeccsek témáját, stílusát illetően. Néhányszor azért sikerült. A Dramaturgia pl. egy nagyszerű abszurdjáték: disztópiaszerű szatirikus, jó értelemben vett röhejes rendszerkritika. Ezt ugyan pont Köbli Norbert (A vizsga és A berni követ írója) jegyzi, de a képtelen dialógus változó erőviszonyait pompásan érzékeltető beállításoknak hála rendezésileg is ez a leginkább kiemelkedő. Az említésre érdemesebb rövidek közt van még egy pszichológiai thriller, ami a kísértettörténet koncepciójával játszadozik, egy frappáns pszichiáteres dramady egy doktor és egy páciens véletlen (? )

  1. Utca 37
  2. Tíz rossz film egyben
  3. Couch Surf | Tiszatáj online - irodalom, művészet, kultúra

Utca 37

couch surf dyga zsombor utca 37

Synopsis A fictional account of the 1958 attack against the Hungarian embassy in Bern. Based on a true story about the aftermath of the 1956 Hungarian revolution. Cast Crew Details Genres Director Writers Editor Cinematography Popular reviews More Mint a legtöbb szkeccsfilm, vagy talán még anális inkább, kissé egyenetlen, de a jobb részekért megéri. Mondjuk nekem nem túl erős az alapötlet, hogy bárhol bármikor egy bármilyen kanapé, és némelyik rész látványosan nem tud ezzel mit kezdeni (pszichológus vagy a gyerekek epizódja), máshol meg láthatóan hamarabb van meg, hogy mit akar mondani, és abban beletettek egy kanapét (Lecserélve, Részeg tengerész). Viszont hogy ennyi színészt megmozgat, és közülük igen kevés a "Jaj már megint" kategória, annál több a fiatal tehetség. Mindenesetre az egész nem is önmagában érdekes így 6 év távlatából. Hanem hogy én erről a filmről már teljesen lemondtam, hogy valaha látni fogom. DVD már, hazai erős streaming (még) nincs, így nagyon sok magyar film tűnhet el a süllyesztőben, ha egyszer kikerül a mozikból.

A Couch Surf tudományos megvilágításban Ezért tartom fontosnak azt, hogy a Metropolis folyóirat és a Magyar Filmtörténeti Kutatócsoport Közelkép című programsorozatának legutóbbi filmklubja kapcsán még egyszer előrángassuk a Couch Surf ot. Az ELTE Filmtudomány Tanszékének oktatója, Pápai Zsolt előadásában, a hozzászólók pedig kommentárjaikban a filmnek több, korábban észrevétlenül maradt sajátosságára is rámutattak. Amellett, hogy gyakran egymással sem értettek egyet, olyan tudományos megközelítéssel fordultak a filmhez, ami a kritikától nem várható el. A cél nem a film felmentése, tisztára mosása, még csak nem is a vádak jogtalanná nyilvánítása. A hozzáértő megközelítés elismeri és felismeri a hibákat, de jobb rálátása van a film érdemeire is. Kerekes Vica és Horváth Kristóf, a Lecserélve című kisfilmben Pápai Zsolt egyetemi tanár bevezető előadásában kiemelte Dyga Zsombor rendezői törekvéseinek egy tiszteletre méltó jellegzetességét: a magyar filmben hiánypótló kísérletezésnek tekinthető műfaji filmkészítést.

Amióta a Nemzeti Filmalap kezébe vette a hazai filmkészítés irányítását, érezhető a javulás. Ez természetesen annak köszönhető, hogy a remek ötletekben gazdag magyar alkotók végre megfelelő összeget kapnak terveik megvalósításához. A nagy füzet óta bemutatott hazai alkotások közül eddig egy sem bizonyult rossznak és ezt a sort Dyga Zsombor sem hajlandó megszakítani. A Couch Surf egy rendkívül bátor vállalkozásnak bizonyul, amit az is mutat, hogy a film már 2011 végén le lett forgatva, mégsem került idáig mozikba. A filmnek rendhagyó módon nem egy főhőse van, hanem tíz darab különböző kanapé a főszereplője, melyekhez önálló történetek tartoznak. Igen, egy szkeccsfilmről van szó, amely újabb aggodalmakat vet fel, hiszen sokszor a legnagyobbak is belebuknak ebbe a műfajba. Talán egy novelláskötethez lehetne leginkább hasonlítani, melynek teljesen mások a szabályai, mint egy ötszáz oldalas regénynek. Sokan azt hiszik, hogy írni, ahogy rendezni is egy univerzális tudomány, de egyáltalán nincs így, ki kell tanulni a különböző területeket.

Tíz rossz film egyben

A kanapé motívuma is gondolatébresztő: vajon az igazság, a végső, nagy szembesítések tereként, vagy a félrebeszélések és újabb hazugságok, önbecsapások tárgyaként értelmezhető? Szinte egyik szkeccs sem ad erre egyértelmű választ: a gyerekkori traumái miatt konfliktuskerülő páciens végre a sarkára áll, ám kérdés, hogy ha a lelki problémáit okozó személy helyett valaki másra robbantja rá frusztrációit, tekinthető-e cselekedete újabb önámítás helyett feloldozásnak. A forma (dialógusok, jórészt hosszú, egyjelenetes beállítások), a motívumok és a néha valósághű, néhol kafkai, szürreális élethelyzetek miatt a Couch Surf igen izgalmas film lehetne. De sajnos a tucatnyi történetből jó, ha 2-3 valóban érdekes (ilyen az említett pszichológiai eseten kívül a dramaturgos rész vagy a Pokolban játszódó záróepizód). A maradék valahogy nem működik. Néhol a párbeszédek gyengék, semmitmondók, más helyütt a szituáció erőtlen, unalmas vagy azzá válik a gyenge színészi teljesítmények miatt (a rajongóit hármas szexre invitáló tinilány esete vagy a suta párizsi kitérő a szupersztárokat droggal ellátó kurtizánról).

A mozgóképes történetmesélés szerintem mindegyiknél ugyanaz, úgyhogy feltétlenül jó alternatíva. Fényévekre vagyunk a jobb fajta, magas színvonalú televíziós produkcióktól, úgyhogy nagyon jó lehetőség ez a gyakorlásra és fejlődésre. Jelenleg már annak is örülünk, ha pénzt költenek egy sorozatra és kinéz valahogy. Ha már a színészek is jók benne, olyan áhítattal ragyogunk, mintha a 30 Rockot néznénk. Pedig ezek az alapok. Nem itt kezdődik a színvonal. Tartalomra, történetekre van szükségünk. Érdekfeszítőre, izgalmasra, átélhetőre. Alkotóként szerintem ugyanaz a kihívás, mint egy mozifilmnél, és inkább a televízióra legyen magyar filmdömping, mint a nagyvászonra, hisz olcsóbb, "egyszerűbb", és sokkal markánsabb nézőbázissal rendelkezik. Talán nem árt, ha alacsonyabbra tesszük a lécet, és tendeciát csinálunk abból, hogy azt zajos sikerrel átvisszük. Aztán jöhet a mozi. Persze amíg két napos kondíciókkal akarnak összehozni valamit, mert hiszen "ez csak tv", addig nincs miről beszélni. Mi történt az Utolérrel, miért nem került eddig bemutatásra?

ip44 védelem jelentése
A végefőcím kanapé-laborja A filmklub során nem merült fel, de itt fontosnak tartom megjegyezni, hogy Mészöly Ágnes munkáját egyetlen forgatókönyv alapján nehéz lenne megítélni, az eredeti tervek szerint viszont lett volna a filmnek egy másik általa jegyzett szegmense is. Az időjárás nem kedvezett a forgatásnak, így, bár a felvételek elkészültek, ez a rész kimaradt a filmből. Szintén érdemes tudni, hogy Mészöly Ágnes Heaven Consulting című, frappánsabbnál frappánsabb mondatokkal teli regénye alapján Dyga Zsombor készített egy filmtervet és egy pilotot, amely önmagában is rendkívül feszes és izgalmas: Mivel a Couch Surf öt sok bírálat érte a dialógusok életidegensége miatt, talán kedvezően hatott volna a film egészére, ha Mészöly Ágnes írói képességei jobban meg tudnak benne mutatkozni. Pápai Zsolt a továbbiakban a film kísérleti jellegéről beszélt. A nyelvvel való kísérletezést és a szokatlan nyelvi játékok, szókapcsolatok, kifejezések használatát problematikusnak találta, annak ellenére, hogy a rendező több interjúban is ezt említi a film legfontosabb jellemzőjeként.

Couch Surf | Tiszatáj online - irodalom, művészet, kultúra

Ha összejön a pénz, jövőre főszerepet játszik Dyga Zsombor következő filmjében (Heaven Consulting), amelyben a partnerei Tompos Kátya, Trill Zsolt és László Zsolt lesznek (így néznek majd ki). A 32 éves színésznő néhány hónapja egyeeztetési... Pető Kata nyélbe üti a világ legnagyobb bizniszét November elején adtunk hírt Dyga Zsombor (Köntörfalak, Tesó) most készülő, Couch Surf című filmjéről, amiről akkor még csak annyit lehetett tudni, hogy "neurotikus vígjáték egy tucat kanapén", és hogy Hámori Gabriellától kezdve Fullajtár Andreáig rengeteg neves magyar színész szerepel benne. A rendező most az MTI-nek elmondta, hogy már lezajlott a forgatás, jelenleg a vágás zajlik, és szeretnék tavasszal bemutatni a filmet. A történetről elárulta, hogy nyolc-tíz vidám epizódból összeálló "szkeccsfilm, amelynek egyetlen visszatérő szereplője a kanapé, mindig más és más környezetbe helyezve. Szereplőink esendő kisemberek, akik önnön ddémonaikkal... Hámori Gabit és Kerekes Vicát kanapéra ültetik Dyga Zsombor (Köntörfalak, Tesó) október eleje óta forgatja legújabb, Couch Surf című filmjét, amiben rengeteg kiváló magyar színész szerepel: Kovács Lehel, Elek Ferenc, Hámori Gabriella, Kocsis Gergely, Takátsy Péter, Gyabronka József, Goitein Gergely, Bartsch Kata, Valtz Péter, Pető Kata, Tóth Zsófi, Kerekes Vica, Horváth Kristóf, Nagypál Gábor, Fullajtár Andrea, Törőcsik Franciska, Döbrösi Laura, Balsai Mónika, Tamási Zoltán és Anger Zsolt.

Dyga Zsombor, Köbli Norbert és Mészöly Ágnes forgatókönyvíróknak sajnos legtöbbször az utóbbi jutott eszébe. Ha például Dyga arra használta volna az alapötletet, hogy különféle emberi drámákat mutasson meg, máris értelmet nyertek volna a kanapék - és tesz is ilyesmire kísérletet néhány jelenetben. Csakhogy ezekben a szkeccsekben többnyire nem sikerül a dráma mélyét, a valóban kifejező részt megfogni. Ilyen például Kerekes Vica, Horváth Kristóf és Nagypál Gábor jelenete, amikor egy kidobott kanapé egy rosszul működő kapcsolatról mesélhetne: a bútor a nő utolsó saját holmija volt a lakásban. De az érdekes felvetés után a dráma ki is fúj, és egy semmitmondó, felszínes, könnyed gegbe torkollik ahelyett, hogy az alapfelvetésen és két leíró mondaton kívül bármi is kiderülne a kapcsolatról. Horváth Kristóf és Kerekes Vica a Couch Surf című filmben Forrás: UIP Dunafilm Máskor felmerül egy komoly, az egész élet minden kudarcát megindokoló probléma, mint a lúzer Kocsis Gergő és pszichológusa, Hámori Gabriella közös jelenetében.

Nagyon szomorú voltam a vetítés után. előzmény: critixx (#2) 2014-02-26 12:51:51 #2 A "pacás" rész is jó volt, sőt, szerintem az volt a film csúcspontja. A többivel egyetértek. 2-3 kiemelkedő epizód, 2-3 pocsék és egy rakás középszerű, teljesen érdektelen. Én még annyit tennék hozzá, hogy az efféle szkeccsfilmeknél az is probléma, mikor az egyes jelenetek kb. 5 perces terjedelme sokszor nem elég arra, hogy kibontsák a teljes bennük lévő potenciált, meg a sztorit sem. Itt is ez történt. előzmény: Tenebra (#1) 2014-02-25 21:44:15 #1 Hát ez a film nem nyűgözött le. Alapvető probléma, bár nagyon merész ötlet, hogy nincs egy összefüggő történet, tulajdonképpen epizódfüzér az egész. A kanapé és persze a szituációk hasonlósága a kapcsolódási pont. Ráadásul arra vállalkoztak az alkotók, hogy még cselekmény se nagyon lesz, hanem helyzetkomikumok, verbális poénok alkotják majd a film gerincét. Hát, nem jött be. Ugyanis ahhoz nem elég 2-3 jó epizód, mind a 10-nek (legalábbis ennyinek éreztem) ütnie kellene.

  1. Filmklub: Couch Surf - Magyar BohémiaMagyar Bohémia
  2. Eladó törött - Autó - motor és alkatrész - árak, akciók, vásárlás olcsón - Vatera.hu
  3. Couch surf (2014) - Kritikus Tömeg
  4. Farsangi plakát rajz
  5. A kis kanapé nagy kalandjai - MoziStar.hu
  6. ORIGO CÍMKÉK - Dyga Zsombor
  1. Magyar francia meccs
  2. Fiat 500 elektromos ár de
  3. Magyar meccs élő
  4. Vaníliasodó pudingból tojás nélkül
  5. Gyerekülés első ülésen
  6. Bérelt vonali internet szolgáltatás
  7. Békésszentandrás horgászat tippek
  8. Pandora nyitott karperec
  9. Horgolt bogyó és babóca játék
  10. Felakasztható kozmetikai táska
  11. Hamm hd 130
  12. Gáz cirkó kazan
  13. Egyszeru piskota recept
  14. Internet sebesség mérés digitick
  15. Eladó mobilház debrecenben es kornyeken
  16. Levendula szaporítása vízben