Talentum Baptista Általános Iskola

Forma 1 Mexikói Nagydíj 2021 | Forma-1 Mexikói Nagydíj 2021 – Online Közvetítés, Live Stream - Divatikon.Hu

Mexikóvárosban Max Verstappen tudott győzni, Lewis Hamilton mentette a menthetőt és megvédte a második pozícióját Sergio Pérezzel szemben. A holland tovább növelte az előnyét a vb-összetettben. Az idei Mexikói Nagydíjon biztos volt, hogy nem az időjárás alakítja majd a szálakat. A Mercedes pénteki gyengélkedése szombatra feltámadást hozott. Olyannyira, hogy a német gárda foglalhatta el az első sort a rajtrácson Bottas–Hamilton sorrendben, Verstappen csak a harmadik helyről várhatta a piros lámpák kialvását. A szabadedzések alapján szinte biztosra vehető volt a Red Bull elsősége, de a Mercedes ismét talált valamit, amit élesben is reprezentálni tudott. Hamilton az időmérő utáni nyilatkozatában elmondta, hogy valóban ők sem tudják mi történt, miért volt ilyen jó a tempójuk a kvalifikáción. Az, hogy ott vagyunk az első sorban ez hatalmas eredmény most. Nem tudjuk mi történt, tényleg jobbak voltunk most a Red Bullnál. Nagyon jó csapatmunka volt – vélekedett a címvédő. Lewis Hamilton bizakodó volt a 12 pontos hátrány ellenére is, ám Toto Wolff a Mercedes csapatfőnöke kevésbé.

2021-es Formula–1 mexikóvárosi nagydíj – Wikipédia

A következő körben már nyitja is a hátsó szárnyat, a célegyenes végére fél másodpercre közelíti meg… A lendület kissé megtorpant, a 64. körben Perez nem nyithatja a hátsó szárnyat. Bottas a mezőny végén kijött egy lágy keverékért: a finn a leggyorsabb körrel próbálkozik meg. Bár pontot nem kaphat érte – az első 10-en kívül nem jár – elveheti a plusz egységet Verstappentől. Perez rohama kezd szertefoszlani: Hamiltonnak volt tartaléka, 2 másodpercre lerázta az üldözőt. Bottas visszavette körét Verstappentől. A leggyorsabb körről lemaradt egy tizeddel – de újra kiállt még egy szett lágy abroncsért! Az utolsó előtti körben Perez újra egy másodpercen belül. Képes lesz támadást indítani a végéig? Az utolsó körben a célegyenesben Perez nem tudott előzni, de nagyon közel van Hamiltonhoz. Verstappen megnyeri a Mexikóvárosi Nagydíjat! 16 másodperccel lemaradva végül Hamilton megszerzi a második pozíciót, Perez csak harmadik. A pole-pozícióból induló, mindössze 15. helyen beérő (a bokszban négyszer járó) Bottas végül 1:17, 774-gyel átveszi a futam leggyorsabb körét Verstappentől.

60 ( A teljes táblázat) Statisztikák [ szerkesztés] Vezető helyen: Max Verstappen 64 kör (1–33 és 41–71) Sergio Pérez 7 kör (34–40) Valtteri Bottas 19. pole-pozíciója és 19. versenyben futott leggyorsabb köre. Max Verstappen 19. győzelme. Max Verstappen 56., Lewis Hamilton 178., és Sergio Pérez 15. dobogós helyezése. A Red Bull Racing 74. futamgyőzelme. Jegyzetek [ szerkesztés] További információk [ szerkesztés] Hivatalos eredmény - 1. szabadedzés Hivatalos eredmény - 2. szabadedzés Hivatalos eredmény - Futam m v sz « előző — Formula–1-es nagydíjak (2020–2029)— következő » 2022 BHR SAU AUS EMI MIA ESP MON AZE CAN GBR AUT FRA HUN BEL NED ITA SIN JAP USA MEX BRA UAE 2021 POR STY RUS TUR QAT 2020 AUS (törölve) TUS EIF SKR UAE

június 27. Francia Nagydíj július 4. Osztrák Nagydíj július 18. Brit Nagydíj augusztus 1. Magyar Nagydíj augusztus 29. Belga Nagydíj szeptember 5. Holland Nagydíj szeptember 12. Olasz Nagydíj szeptember 26. Orosz Nagydíj október 3. Szingapúri Nagydíj október 10. Japán Nagydíj 8:00 7:00 október 24. USA Nagydíj 23:00 21:00 október 31. Mexikóvárosi Nagydíj** 20:00 november 7. Sao Pauló-i Nagydíj 19:00 18:00 november 21. Ausztrál Nagydíj december 5. Szaúd-arábiai Nagydíj december 12. Abu Dhabi Nagydíj * a nyári időszámítás vasárnap hajnalban kezdődik ** a téli időszámítás vasárnap hajnalban kezdődik Ha ismerőseid figyelmébe ajánlanád a cikket, megteheted az alábbi gombokkal: További cikkeink a témában

forma 1 mexikói nagydíj 2021 6

A Mexikóvárosi Nagydíj eredménye: Harmadik lett, de szinte győztesként ünnepli a mexikói tömeg Perezt.

Verstappen mögé Hamilton sorolt be másodikként, miközben Bottas megpördült, mert versenyautójának jobb hátsó kereke összeért Daniel Ricciardo McLarenjének első szárnyával. Közben a mezőny hátsó része feltorlódott az első kanyar után a forgalommal szemben álló Bottas miatt, többen ütköztek, ketten kiestek, így a versenybíróság a pályára küldte a biztonsági autót. A Safety Car az ötödik kör elején engedte útjára a mezőnyt, az élen Verstappen, a második helyen Hamilton, harmadikként pedig Pérez száguldott. A 30. körre Verstappen csaknem 10 másodperces előnyt épített ki Hamiltonnal szemben, akit viszont Pérez szorongatott, a mexikói ugyanis 1, 5-2 másodpercnél jobban nem maradt le a brit címvédőtől. A Mercedes a 30. kör elején kerékcserére a boxba hívta Hamiltont, erre reagálva a Red Bull elsőként Verstappen versenyautóján váltott abroncsokat, mégpedig a 33. körben. Az élre így Pérez került, aki viszont a 40. körben szintén a boxba hajtott új gumikért, és harmadikként tért vissza a pályára.

A vasárnapi Forma-1-es Mexikói Nagydíj végeredménye és a világbajnoki pontversenyek állása (a alapján): Végeredmény, Mexikói Nagydíj, Mexikóváros (71 kör, 305, 354 km, a pontszerzők): ------------------------------------------------------------------------------ 1. Max Verstappen (holland, Red Bull) 1:38:39. 086 óra 2. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 16. 555 másodperc hátrány 3. Sergio Pérez (mexikói, Red Bull) 17. 752 mp h. 4. Pierre Gasly (francia, Alpha Tauri) 1:03. 845 perc h. 5. Charles Leclerc (monacói, Ferrari) 1:21. 037 p h. 6. Carlos Sainz Jr. (spanyol, Ferrari) 1 kör h. 7. Sebastian Vettel (német, Aston Martin) 1 kör h. 8. Kimi Räikkönen (finn, Alfa Romeo) 1 kör h. 9. Fernando Alonso (spanyol, Alpine) 1 kör h. 10. Lando Norris (brit, McLaren) 1 kör h. leggyorsabb kör: 1:17. 774 perc, Valtteri Bottas (Mercedes, 71. kör) pole pozíció: Bottas A vb-pontversenyek állása 18 futam után (még 4 van hátra): ---------------------------------------------------------- versenyzők: 1. Verstappen 312, 5 pont 2.
  1. Forma 1 mexikói nagydíj 2021 pro
  2. Forma 1 mexikói nagydíj 2021 schedule
  3. Forma 1 mexikói nagydíj 2021 para

A Ferrari négyszeres világbajnok német pilótája a szélárnyéknak is köszönhette, hogy megelőzte Verstappent. 2019. 08. 09. A Forma-1 kereskedelmi jogait birtokló Liberty Media új szerződést kötött a Mexikói Nagydíjnak otthont adó Mexikóvárossal, így a Hermanos Rodríguez pálya 2022-ig biztosan a versenynaptárban marad. 2018. 28. Címét megvédve ötödször lett Forma-1-es világbajnok Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája, aki a vasárnapi Mexikói Nagydíjon negyedikként ért célba, és két futammal az idény vége előtt behozhatatlan előnyre tett szert az összetett pontversenyben. Daniel Ricciardo, a Red Bull ausztrál pilótája nyerte a Forma-1-es Mexikói Nagydíj szombati időmérő edzését, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről - írja az MTI. 2018. 27. A Red Bull holland versenyzője nyerte a Forma-1-es Mexikói Nagydíj pénteki második szabadedzését is.